News

Kochani!

Ważna informacja poniżej – prosimy o przeczytanie niniejszego posta, a także udostępnienie gdzie się da!

Jak wiecie Fundacja Pandora podjęła inicjatywę w podmiocie koni, zmianie ich statusu z zwierzęcia rzeźnego na towarzyszące człowiekowi. Spotkaliśmy się z wieloma posłami z różnych opcji politycznych, ale jedynie słownym posłem okazała się prof Krystyna Pawłowicz, która jak obiecała tak zrobiła – wystąpiła z zapytaniem do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w/w temacie.

Ministerstwo odpowiedziało Pani Poseł, a ta niezwłocznie przekazała nam powyższe informacje. Czytając wskazaną odpowiedź przeżyliśmy szok! Ministerstwo uznało bowiem, że nie można zmienić statusu konia, gdyż 40 tys gospodarstw hodujących takie konie mogłoby upaść!

Nasuwa się jedno pytanie – gdzie byli obecni ludzie z rządu gdy zamykano i prywatyzowano przedsiębiorstwa państwowe, w tym cukrownie, górnictwo, hutnictwo? Gdzie jest rząd, gdy prawdziwego rolnika, który produkuje żywność (owoce i warzywa) okradają zagraniczne korporacje, skupując maliny po 0,20 gr kilogram, gdzie potem w swoich zagranicznych sklepach na terenie naszego kraju sprzedają je za 7 zł / 250g ? Gdzie ta sama troska jak o tych co żyją z cierpienia zwierząt?

Jedno jest pewne – my się nigdy nie poddamy i będziemy walczyć do końca! Koń dla nas jest symbolem zwycięskiej Polski Niepodległej!

Zbliża się dzień , gdzie my wszyscy którzy nie zgadzamy się na takie traktowanie koni , będziemy zmuszeni wyjsc na ulice , do rządzących , tam gdzie ich kolebka – Warszawa – ulica Wiejska

Udostępnij